Technologijos

Medžio virsmas statybų medžiaga – ilgas procesas. Kiekvienas statinys turi būti projektuojamas, ruošiamas bei įgyvendinamas kruopščiai bei atsakingai. Todėl klijuoto tašo namo gamybą sudaro keli pagrindiniai statybos eigos etapai:

 

  Projektavimas

Profesionalūs įmonės inžinieriai, suderinę projektą, pradeda ruošti brėžinius tolimesniam gamybos procesui naudodami hsbCAD programas. Dėl to, kompanija sutaupo kliento laiką ir lėšas, nes pagamintų namų nereikia surinkti įmonėje, o tai padaroma modernios kompiuterių programos pagalba.

 

 

 

 

 

  Džiovinimas

 
 
 
 
 
Iš pradžių rąstai  yra išpjaunami į lameles, kurios kruopščiai išdžiovinamos aukštos kokybės džiovinimo kamerose. Skirtingai nuo masyvo, lameles išdžiovinti yra paprasčiau, todėl džiovinant pasiekiamas mažesnis drėgnumas ir mediena išdžiovinama kokybiškiau.
 
 
 
 
 
 

  Išilginis klijavimas

 

Pasibaigus džiovinimo ciklui, mediena yra optiškai apžiūrima. Nekokybiškos ir pažeistos dalys yra išpjaunamos optimizavimo staklėmis. Kad lamelė įgautų reikiamą geometrinę formą, reikalingas kalibravimas, o po  kalibravimo visos lamelės klijuojamos pagal reikiamą ilgį.

Lamelių klijavimui mūsų įmonė naudoja dvikomponenčius melamino – karbamido klijus Prefere4535. Šie klijai atitinka ES standartą EN301 ir EN302, skirtą klijams, naudojamiems krūvį nešančioms konstrukcijoms gaminti. Klijų maišymas ir užnešimas ant lamelių yra kompiuterizuotas. Klijų ir kietiklio santykis idealiai atitinka nustatytą poreikį. Melamino – karbamido klijai yra atsparūs ne tik drėgmei, bet ir vandeniui. Tokiu būdu suklijuota lamelė gali būti naudojama ne tik vidaus patalpose, bet ir lauko statiniams, baseinams.

 

  Plokštuminis klijavimas

 

Suklijavus medieną reikiamais ilgiais, lamelės yra obliuojamos ir automatiškai užliejamos klijais sekančiam procesui. Tam, kad klijuotas tašas būtų pagamintas kokybiškai, laikantis visų technologinių normų, klijų užliejimo procesą turi valdyti kompiuterizuotos staklės. Šiam procesui mūsų įmonė naudoja dvikomponentę vandens pagrindo emulsiją su izacijonato kietikliu.

 

 

 

  Presavimas

 

 

 

Užliejus reikiamą kiekį klijų, visos lamelės sudedamos į hidraulinį presą. Hidraulinio preso užkrovimo laikas maksimaliai yra 12 minučių. Spartumas reikalingas tam, kad nebūtų pažeista klijavimo technologija. Prese suspaustos lamelės laikomos atitinkamą laiką. Išėmus sijas iš preso, jos paliekamos 24 valandoms stovėti iki pilno klijų išdžiūvimo.

 

 

 

  Obliavimas

 

 

 

Praėjus parai laiko, medinės sijos obliuojamos ir profiliuojamos. Sienų tašus obliuojame šių matmenų:

  •   90 mm x 260 mm
  • 135 mm x 260 mm
  • 180 mm x 260 mm
  • 220 mm x 260 mm

 

 

 

 

 

  Frezavimas

 

 

 
 
Obliuotas ir profiliuotas tašas toliau apdirbas Hundegger K2i staklėmis. Šios staklės turi neribotas galimybes. Padaroma kertė (sąspara), išgręžiamos skylės, reikalingos elektros instaliacijai, jungtukams, rozetėms. Frezos pagalba paruošiamos vietos elektros paskirstymo skydams. Išfrezuojamos perdengimo sijos, gegnės. Šios staklės leidžia gaminti visą stogo konstrukciją, papuošti bei išfrezuoti gegnių galus pagal įvairiausius pageidavimus.
 
 
 
 

  Dažymas

 

 

 
 
Galiausiai pagamintas namas yra impregnuojamas, gruntuojamas ir dažomas kliento pasirinkta spalva. Taip yra sutaupomas laikas statybos vietoje. Išdžiovinus dažus detalės pakuojamos ir pristatomos į statybos aikštelę.
 
 
 
 
 
 

  Konstrukcijų montavimas

 
 
Atvežtos detalės sumontuojamos kvalifikuotų meistrų. Medinė dalis statybos vietoje išdygs per kelias dienas. Klientams pageidaujant siūlome papildomas paslaugas: kamino įrengimas, stogo dengimas ir kt. Apie visą statybų procesą galite pažiūrėti video žemiau.